Jihočeský krajský svaz házené

12.1.2017 otevřeno: 908 x

17. ročník turnaje O putovní pohár Jihočeského kraje

Minulý víkend se konal v Třeboni již 17 ročník házenkářského turnaje starších žáků a žaček O putovní pohár Jihočeského kraje. Turnaj se povedlo pořadatelům turnaj slušně obsadit a tak se po dva dny bylo na co koukat.

 V chlapecké kategorii nastoupila družstva Talentu Plzeň, Vršovic, H.Brodu, Strakonic, dvě družstva přivezl oddíl Úval a pochopitelně domácí Jiskra Třeboň . V dívčí kategorii pak družstva Žirovnice, J.Hradce, ,Strakonic, Kynžvartu  a startoval zde i výběr Jihočeského kraje, které měl tento turnaj jako přípravu na letní olympiádu mládeže.

V dívčí kategorii  zaslouženě vyhrála děvčata ze Žirovnice,  která nezaváhala a šla  za svým cílem .Na druhém místě se umístnila  děvčata s Jindřichova Hradce, která hrála  i v jihočeském výběru a tak jim na finále  nezbývalo moc sil.  Třetí místo si trochu překvapivě odvezla děvčata z Kynžvartu, která  utkání o bronz vyhrála v napínavém souboji až na sedmimetrové hody nad děvčaty ze Strakonic. Jihočeský výběr hrál bez nároku na umístnění. V kategorii chlapců  po dlouhé odmlce vyhrála domácí Jiskra Třeboň, která v turnaji nezaváhala a neztratila ani bod.  Třeboňáci předváděli slušnou házenou a na rozdíl od jiných turnajů jim vycházelo na co šáhli.. A tak věřme, že jim forma zůstane i do republikové žákovské ligy, kam se letos probojovali. Také druhé místo zůstalo v Jižních Čechách, to patřilo  Strakonicím a na třetí příčku se probojovali chlapci z Talentu Plzeň. O čtvrtou a pátou příčku si pak zahrála družstva z Úval, na šestém  místě pak zůstal tým Vršovice Praha a poslední místo letos patřilo  předloňskému vítězi jihočeského poháru  RHC  Vysočina H.Brod. Na turnaji byli vyhlášeni  nejlepší účastníci turnaje, a sice:  kategorii starších žaček byla vyhlášena nejlepší  brankařkou  Šárka Spurná z J.Hradce, ze stejného oddílu  pak byla vyhlášena  i nejlepší hráčka Markéta Zemanová,  cenu nejlepší střelkyni si pak  odvezla  Kristýna Coufalová  ze Žirovnice.  V kategorii  žáků si odvezl ohodnocení  nejlepšího brankaře Ondra Vopěnka  z domácího celku, stejně tak jeho bratr Michal si odvezl titul nejlepšího střelce a nelepším hráčem turnaje se stal jednohlasně strakonický Štěpán Kalbáč.

 

Poděkování patří všem, kteří se na turnaji podíleli a  přičinili se za hladký chod turnaje. Stejně tak i některým rodičům, kteří obohatili turnaj svými výrobky.  Velké poděkování patří panu Prantlovi  za občerstvení. A nakonec i  restauracím  Na Rybníčku a Oregáno , které odstravovaly  všechny účastníky turnaje.  Celý turnaj proběhl v pohodové náladě, bez zranění.

Na další setkání  na 18. ročníku JP se těší   hlavní pořadatel Karel Petržala