Jihočeský krajský svaz házené

12.1.2018 otevřeno: 547 x

18. ročník - Jihočeský pohár 2018

Minulý víkend proběhl v třeboňské sportovní hale 18. ročník turnaje O putovní pohár jihočeského kraje pod záštitou Jihočeského svazu házené a domácího oddílu Jiskry Třeboň.

Turnaje se zúčastnilo rekordních 18 celků z Čech , Moravy i Slovenska.  V kategorii starších žáků  bojovalo 10 družstev a v kategorii děvčat 8 družstev. Na Třeboňské palubovce se tedy  přes 20 hodin bojovalo o mety nejvyšší .

V obou dvou kategoriích startovala i domácí družstva Jiskry Třeboň.

Finále děvčat se odehrálo tak jako v loni, mezi družstvy Žirovnice a J. Hradcem . Jindřichohradecká děvčata po velikém boji nakonec prohráli brankou střelenou v poslední vteřině  finálového utkání. I  přes tuto prohru,  byla trenérka Kubičková spokojená s celým vystoupením svého družstva na tomto turnaji. Třetí  místo pak obsadilo družstvo  z Vršovic. Na 4 místě  pak Lázně Kynžvart, 5.místo obsadila děvčata domácí Jiskry Třeboň , šesté pak bylo družstvo  Loko Č.Budějovice,sedmý Turnov a osmy Mělník. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená Anička Heřmánková z Žirovnice, Nejlepší střelkyní pak domácí Justýna Janoušková a nejlepší brankařkou Anna Kantorová z Vršovic,

V kategorii starších žáků patřil finálový zápas celkům ze Slovenska . Svoji suverenitu potvrdilo družstvo Trebišova , které prošlo  turnajem bez porážky a odvezlo si turnajový pohár i Putovní pohár Jihočeského kraje. 2. místo  patřilo  Sport clubu Senec,  Třetí chlapcům z Vršovic, 4.místo obsadily Úvaly, 5. místo brněnské Bohunice, 6.místo Kobylisy Praha, 7. místo Loko Č.Budějovice, 8.místo Chodov Praha, 9. místo domácí Jiskra Třeboň , která sehrála turnaj převážně s mladšími žáky, a poslední místo obsadilo družstvo z Horké nad Moravou. Nejlepším hráčem byl  vyhlášen  Timo Tomko  z Třebišova, nejlepší střelec  Filip Joza z Českých Budějovic . Nejlepší brankař pak Jiří Doležel z brněnských Bohunic.

Celý turnaj byl sehrán ve velké pohodě a kamarádském duchu. Poděkování patří i restauracím Rybníček a Oregáno, které všechny účastníky odstravovali. A tak nám nezbývá než se těšit na další ročník v roce 2019..

Karel Petržala   (hlavní pořadatel)