Jihočeský krajský svaz házené

13.5.2019 otevřeno: 356 x

Šumavský pohár 2019 I.ročník

V neděli 5.května se uskutečnilo v Třeboňské sportovní hale finále prvého ročníku Šumavského poháru v házené mladších a straších žáků vždy mezi dvěma nejlepšími celky z Jihočeského kraje a dvěma celky z Horního Rakouska po dlouhodobé soutěži.

 

V mladších žácích to byla družstva HBC Strakonice 1921 a TJ Jiskra Třeboň za Jihočeský kraj a ASKO HC Urfahr a SK Keplinger Traun z Horního Rakouska. Ve starších žácích to byla družstva HBC Strakonice 1921 a Lokomotiva České Budějovice z Jihočeského krajského svazu házené a družstva SG HC Linz AG/Neue Heimat a SK Keplinger Traun z Horního Rakouska. V turnaji bylo odehráno celkem osm utkání systémem semifinále a finále.  Novinkou v turnaji bylo i vedení zápisů o utkání na PC a i celkové vyhodnocení, které zajistila rakouská strana.

Konečné pořadí mladších žáků:

 1. místo HBC Strakonice 1921, 2. místo TJ Jiskra Třeboň, 3. místo ASKO HC Urfahr a 4. místo SK Keplinger Traun.

U starších žáků bylo pořadí:

1. místo SK HC Linz AG/Neue Heimat, 2. místo SK Keplinger Traun, 3. místo HBC Strakonice 1921 a 4. místo Lokomotiva České Budějovice.

Turnaj měl velmi dobrou sportovní i společenskou úroveň s dramatickými momenty jednotlivých utkání a v neposlední řadě i rozvíjení styků se sousedním Rakouskem. Organizátorem a pořadatelem turnaje byl Klub přátel házené Třeboň, z.s. ve spolupráci s Jihočeským krajským svazem házené.

 

předseda Exekutivy Jč KSH

Karel Šulc