Jihočeský krajský svaz házené

17.6.2019 otevřeno: 533 x

Jihočeské starší žákyně zvítězily v turnaji krajských výběrů

Krajský výběr v rámci turnaje v Ostravě potvrdil, že jihočeské starší žákyně jsou v letošním ročníku nejlepší. Po úspěších Strakonic, Písku, Třeboně a Jindřichova Hradce v žákovské lize, dokázal tým, rovnoměrně složený z těchto družstev, zvítězit i ve srovnání s ostatními kraji.

Ve dnech 14.-16.5.2019 probíhaly v Ostravě turnaje výběrů jednotlivých krajů podle toho, jak jsou kraje organizovány v ČSH a to v kategoriích starší žáci a starší žákyně. Oba turnaje byly součástí doprovodného programu ke kvalifikačnímu utkání reprezentačního družstva mužů o účast na ME 2020 a v neposlední řadě reakcí na nepochopitelný odpor libereckého hejtmana vůči házené, kterýžto se projevil tím, že odmítl zařadit házenou do letních olympijských her mládeže.

Krajský svaz pověřil sestavením a vedením krajského výběru starších žaček trenérskou dvojici Michal Horák (Sokol Písek) a Miroslav Vávra (HBC Strakonice). Oba trenéři díky své dlouholeté praxi samozřejmě měli přehled o hráčkách v regionu a věděli o jejich kvalitách, přesto zorganizovali jednodenní kemp, na kterém se měla závěrečná nominace doladit na výsledných 16 reprezentantek jihočeského kraje. Tak se i stalo a trenéři po kempu oznámili následující nominaci:

brankářky:

Sára Valvodová (Sokol Písek)

Klára Moravcová (Jiskra Třeboň)

pivoti:

Karolína Brůhová (Sokol Písek)

Anežka Kadlecová (HBC Strakonice)

spojky:

Adéla Hosnedlová (Sokol Písek)

Barbora Plojharová (HBC Strakonice)

Veronika Vávrová (HBC Strakonice)

Simona Schreibmaierová (Jiskra Třeboň)

Zuzana Coufalová (Házená J.Hradec)

Justýna Janoušková (Jiskra Třeboň)

Nicol Drnková (Jiskra Třeboň)

křídla:

Gabriela Hachová (Sokol Písek)

Eva Kordíková (HBC Strakonice)

Valentýna Hauserová (Házená J.Hradec)

Adéla Mazánková (Házená J.Hradec)

Anna Dobešová (Házená J.Hradec)

 

Jihočeský výběr byl zařazen do skupiny B , kde jeho soupeři byly výběry krajů Moravskoslezkého, Středočeského,Olomouckého a Ústeckého.

V zápasech této skupiny Jihočešky ani jednou nezaváhaly a celkem suverénně skupinu vyhrály, kdy největší obavy byly ze zápasu s Ústeckým krajem, ale nakonec se jako nejhouževnatější protivník ukázal výběr kraje Moravskoslezkého.

Výsledky ve skupině:

Jč – Středočeský                    22:6

Jč – Ústecký                           16:9

Jč – Moravskoslezský            19:14

Jč – Olomoucký                     23:10

 

Jako vítěz skupiny náš výběr postupoval do semifinále přímo a čekal na svého soupeře, který vzešel z kvalifikace hrané týmy z druhých a třetích míst obou skupin křížem (2A – 3B a 3A – 2B) . Výsledkem této kvalifikace bylo, že se jihočeský tým v semifinále utkal opět s výběrem Moravskoslezského kraje. Ve velmi těžkém utkání, kdy na obou stranách už byl znát úbytek sil z nemalé porce odehraných zápasů, zvítězily Jihočešky rozdílem tří branek 13:10 a mohly se radovat z postupu do finále, kde je čekal vítěz druhého semifinále a to bylo družstvo výběru kraje Praha.

Finálové utkání umístili pořadatelé do Ostravar Arény, která tou dobu byla již kompletně připravená na večerní kvalifikační utkání mužské reprezentace proti Bosně a Hercegovině. Všechna děvčata hrála v takovéto velké hale poprvé a při hře byla určitá dezorientace v prostoru znát. Utkání splnilo všechny atributy finále takovéhoto prestižního turnaje a svým vyrovnaným průběhem bylo jeho důstojnou tečkou. Výběr Prahy doslova v poslední vteřině řádné hrací doby vyrovnal, bylo to neuvěřitelné, protože na světelné tabuli skutečně svítil vteřinový údaj 59 poslední minuty když míč přešel brankovou čáru a výsledné skóre tudíž bylo 10:10. Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém děvčata z jihu Čech mobilizovala veškeré své poslední síly a svému soupeři nedala šanci. Vyhrála ho 3:0 a celý zápas tudíž skončil 13:10 a výběr Jihočeského kraje se stal vítězem tohoto výběrového klání.

Závěrem chci poděkovat předsedovi Jihočeského krajského svazu házené Karlu Šulcovi za zabezpečení prostředků na vybavení jihočeského týmu a Romanu Plojharovi z HBC Strakonice , který se k týmu připojil jako technický vedoucí, za zajištění veškeré administrativy v místě konání.

Tento pěkný výsledek ukázal, že dívčí potažmo ženská házená má na jihu Čech své místo.

V odkazu najdete kompletní výsledkový servis http://www.zeny.chf.cz/content.aspx?contentid=30341

Michal Horák

Na fotce Jidřicha Kosáka zleva horní rada: trenér Miroslav Vávra, Sára Valvodová, Klára Moravcová, Veronika Vávrová, Anna Dobešová, Justýna Janoušková, Zuzana Coufalová, Anežka Kadlecová, Simona Schreibmeierová, Karolína Brůhová, trenér Michal Horák

zleva dolní řada: Nikol Drnková, Valentýna Hauserová, Adéla Hosnedlová, Barbora Plojharová, Eva Kordíková, Adéla Mazánková, Gabriela Hachová, vedoucí družstva Roman Plojhar.