Jihočeský krajský svaz házené

3.12.2019 otevřeno: 279 x

Jihočeské starší žákyně zvítězily v turnaji krajských výběrů v Plzni

V sobotu 23.11.2019 odjela třeboňská děvčata obhájit loňské vítězství Jihočeského kraje v kategorii starších žákyň házené v turnaji krajských výběrů pořádaného v Plzni

Na rozdíl od minulého roku, kdy se jihočeský tým skládal z jedné poloviny z hráček z Třeboně a ze druhé poloviny z děvčat ze Strakonic, reprezentovaly v letošním roce náš kraj, kvůli zaneprázdněnosti ostatních krajských celků, jen dívky z Jiskry Třeboň pod vedením trenéra Radomíra Schreibmeiera. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 krajů v zastoupení: Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj 2006, Plzeňský kraj 2005, Ústecký kraj a Kraj Vysočina. 

Třeboňské házenkářky zastupující Jihočeský kraj nenašly v turnaji, až na remízu s Plzní 2005 (18:18), přemožitele, potvrdily tak loňské vítězství a sklidily velký úspěch. Nejlepší střelkyní turnaje byla vyhlášena hráčka z Jihočeského kraje Simona Schreibmeierová (z Jiskry Třeboň) s celkovým počtem 53 nastřílených gólů, která byla současně nominována i za nejlepší hráčku svého týmu. Vavříny sklidila i další naše starší žákyně Veronika Hlaváčková, když byla vyhlášena za nejlepší brankařku turnaje.

Vítězná sestava:   

 Brankařky zprava dole: Čapková Leontýna a Hlaváčková Veronika 

Zprava nahoře: trenér Schreibmeier Radomír, Schreibmeierová Simona, Mlčáková Monika, Krakowitzerová Kateřina, Šanderová Natálie, Wollnerová Tereza, Voháková Adéla, Váňová Andrea, Váňová Veronika a Lukeschová Markéta.