Jihočeský krajský svaz házené

6.1.2020 otevřeno: 192 x

20. ročník turnaje „O putovní pohár Jihočeského kraje“

20.ročník turnaje starších žáků a žaček se konal minulý víkend v Jindřichově Hradci pod záštitou exekutivy Jihočeského krajského svazu házené a oddílu házené Jindřichův Hradec. Pořadatelům turnaje se povedlo velice slušně obsadit obě kategorie a tak se bylo po dva dny v jindřichohradecké sportovní hale na co koukat.

Tentokrát se zde sešlo 16 celků, 6 dívčích a 10 chlapeckých. Kromě českých družstev, zde hráli zástupci slovenské házené, a sice z Malacek a dvě družstva přijela z rakouského Lince. Kategorie chlapců se hrála systémem na dvě skupiny a potom o umístnění, kategorie děvčat se pak hrála systémem každý s každým.    

Celé zápolení dopadlo takto: V kategorii děvčat, prošly beze ztráty bodu domácí házenkářky Jindřichova Hradce po vyrovnaných a bojovných výkonech (10 bodů). Druhé místo si vybojovala děvčata ze Strakonic ( 6 bodů ), třetí příčka patří pražské Slávii (6 bodů ), na 4 místě skončila Žirovnice ( 4 body ), na 5. místě Lázně Kynžvart ( 4body ) a na 6 místě Baník Most ( 2 body ).

Nejlepší hráčkou turnaje se stala Adéla Mazánková z Jindřichova Hradce,  nejlepší střelkyní Adéla Brabcová ze Žirovnice a nejlepší brankařkou Barbora Bačáková z pražské Slávie.  

 

V kategorii starších žáků, si Putovní pohár a zlaté medaile odvezli chlapci ze Zlína, kteří ve finále porazili mladičké družstvo Talentu Plzeň o 2 branky 10: 8, druzí tedy zůstali plzeňští házenkáři, 3 místo obsadilo družstvo rakouského  Lince „A“, 4 místo obsadily Malacky, 5. Místo Zruč n. Sázavou, 6. místo Sokol Úvaly, 7. místo Lokomotíva České Budějovice, 8. místo HBC Strakonice, 9. místo HC Louny a 10. místo obsadili mladíčci z Lince „B“,  Nejlepším hráčem byl vyhlášen Clemens Spoddel z Lince, nejlepším střelcem Jakub Galovič z Malacek a nejlepším brankařem Pavel Dufek ze Zlína.

             Veliký dík patří kolektivu trenérek a přátel házené oddílu J.Hradce, kteří připravili tento jubilejní 20. ročník velice kvalitně. Navíc pro sobotní večer připravili malou diskotéku pro mladé házenkáře doprovázenou soutěžemi a kromě zápolení na palubovce proběhla ještě soutěž o Ostrostřelce turnaje ve 4 netradičních disciplínách - trefování pohyblivých cílů. V něm tento titul získal Vojtěch Jeřábek ze Sokola Úvaly a z děvčat Josefína Jiránková, Barbora Bačáková a Melisa Holeňáková , všechny  ze Slávie Praha. Pro trenéry a vedoucí bylo připraveno posezení v bowling baru.      

Celý turnaj proběhl v pohodové náladě a bez zranění. Ještě jednou veliký dík všem.

 

Hlavní pořadatel  Karel Petržala – oddíl J.Hradec