Jihočeský krajský svaz házené

22.2.2020 otevřeno: 141 x

Karel Šulc „70“

V historii třeboňské házené jsou mezi nejslavnějšími hráči uvedeni bratři Šulcové. A právě jeden z nich, Karel, bude dne 21. února t.r slavit kulaté jubileum.

 

Starší Rudolf a Jan dosáhli na tituly přeborníků republiky v dresech Plzně. Karel zůstal věrný Třeboni, kromě dvou let strávených v Dukle Písek, tehdy záložním týmu pražské Dukly. Vynikal tvrdým obstřelem obránce, za nimž pak nečekaně vylétl míč na překvapeného brankáře. Úporný byl také v obranných činnostech. Největšího hráčského úspěchu dosáhl v roce 1980 jako člen kolektivu, který v Sokolově postoupil do 1. národní ligy.

Podílel se na v té době velmi odvážných vztazích se západoněmeckým Hohensachsenem, které trvají dodnes. Stal se i švagrem jednoho z jejich hráčů.

Po ukončení hráčské kariéry se věnoval trénování mládeže. Největší životní úsek v „házenkářském rybníku“ však strávil v dresu rozhodčího. Býval terčem úsměvných poznámek, jak nekompromisně trestal prohřešky, kterých se sám ještě jako hráč dopouštěl… Společně s mladším bratrem Petrem to jako arbitři dotáhli až do republikové nejvyšší soutěže. Po naplnění určitého věku přešel současně i na funkci delegáta ligových utkání.

Zastával funkci místopředsedy TJ Jiskra Třeboň a předsedy oddílu házené. Kulatin dosahuje jako nejdůležitější krajská házenkářská osobnost ve funkci předsedy exekutivy Jihočeského svazu házené. 

Koníčkem je mu rozsáhlá sbírka vlaječek a upomínkových předmětů našich i zahraničních oddílů.

S obětavou manželkou Alenkou vychovali dvě dcery, které zcela samozřejmě musely být členkami dívčího družstva, které trénoval. Radují se ze tří vnoučat.

Karle, vše nej  ti přeje nejen třeboňská házenkářská famílie.

 

Josef "Áža" Neužil